nova scotia duck tolling retriever retriver retriwery z nowej szkocji nsdtr galileo Virgo Vestalis Pod Jabłonią nova scotia duck tolling retriever nsdtr psy pies nova scotia Od brendy z serbinowa duck tolling retriever virgovestalis hodowla niewierskie ??ki suki pielęgnacja zdrowie żywienie retrover tresura scotie scotia retrievery

nova scotia duck tolling retriever retriver retriwery z nowej szkocji nsdtr galileo Virgo Vestalis Pod Jabłonią nova scotia duck tolling retriever nsdtr psy pies od brendy z serbinowa nova scotia duck tolling retriever niewierskie ??ki virgovestalis hodowla suki pielęgnacja zdrowie retrover Ĺźywienie tresura scotie scotia retrievery Agility Kraków Nova Scotia Duck Tolling Retriever Hodowla Dancing with Fire kennel
STRONA GŁÓWNA | FORUM | O NAS | LINKI | KONTAKT | REJESTRACJA | ZALOGUJ POMOC


MENU

KSIĄŻKA O TOLLERACH 2022
Wyprawka dla szczeniaka


Obróżka + smycz + kaganiec

W sklepach zoologicznych jest dostępnych wiele różnych rodzajów obróżek (łańcuszkowe, skórzane, lub z taśmy) - najlepszym a zarazem tanim rozwiązaniem, jest ostatni typ - taśmowe obroże - trwałe, w dużej gamie kolorystycznej, a do tego niezbyt kosztowne. Wybór smyczek również jest spory (skórzane, z taśmy, automatyczne). Występują w różnych długościach, czasem mają możliwość przepinania (a zatem można ją w zależności od potrzeb skrócić bądź wydłużyć, przepinając na odpowiednie pozycje) - te z taśmy mogą szybciej się niszczyć, ale jeśli są naprawdę dobrej jakości, to nie dzieje się to zbyt szybko.

W późniejszym okresie, kiedy pies dorasta, należy zaopatrzyć się w kaganiec -przydać się może w środkach komunikacji miejskiej, parkach, itd. Dla Tollera najlepiej jest kupić kaganiec fizjologiczny, albo typu halti.

LegowiskaDo wyboru jest wiele możliwości :koce polarowe, materace o różnej grubości, wypełnione gąbką, lub styropianowymi kuleczkami, plastikowe formy do wyłożenia materacykiem, legowiska z bocznymi ściankami wykonane z gąbki obszytej materiałem, kosze wiklinowe, Drybedy, itd. Warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz czy pokrowiec jest zdejmowany (do wyprania).Kosze wiklinowe to raczej zły pomysł, szczególnie dla młodych, gryzących wszystko, psiaków. Najlepsze na początek jest legowisko typu Drybed typu Drybed - lekkie, łatwe do wyprania, błyskawicznie schnące, podgumowane (a więc nie ślizgające się).


Miski

Miski powinny być trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Na rynku dostępne są miski plastikowe (dość niestabilne, trudne w utrzymaniu czystości, często gryzione przez psy), ceramiczne (dość ciężkie, nie tak trwałe) oraz miski ze stali nierdzewnej, Z reguły od spodu mają gumową opaskę antypoślizgową, bywają pojedyncze lub podwójne.

Karmę w niewielkiej ilości na pierwsze dni dostaje sie zazwyczaj od hodowcy - ale lepiej już zawczasu dopytać jaka ona jest, i kupić jej zapas. Przydadzą się też zabawki i gryzaczki, i dużo papierowych ręczników lub gazet ;))

Więcej o wyborze sposobu żywienia można przeczytać w dziale Żywienie.

Transport

Do podróży autem może przydać się albo specjalny transporter (do bagażnika) lub mata i szelki do jazdy psa na siedzeniach. Transporter do przewozu (na początek może być plastikowy, niewielki, później warto się zaopatrzyć albo w transporter nylonowy lub klatkę do wożenia psa z tyłu auta, lub matę na siedzenia + pasy bezpieczeństwa). Nylonowe transportery można kupić na większości wystaw lub w sklepach zoologicznych - z zakupem szelek i maty nie ma żadnego problemu. Może się też przydać transporter- torba, do noszenia malucha w okresie socjalizacji - więcej w dziale Wychowanie.Akcesoria pielęgnacyjne
Przyda się z pewnością do nauki czesania miękka szczotka (najlepsze tzw ""pudlówki")z delikatnymi ząbkami. Należy też nabyć grzebień, o średniej gęstości, do przeczesywania miejsc pod uszami, gdzie najłatwiej tworzą się kołtuny.
Warto mieć również w domu szampon dla szczeniaka (sierść szczeniąt brudzi się łatwiej niż dorosłych psów), płyn do czyszczenia uszu, nożyczki bądź cążki do obcinania pazurków, pamiętać też należy o odpowiednim zabezpieczeniu malucha przeciw kleszczom (najlepiej sprowadzają się krople typu spot-on). więcej w dziale Pielęgnacja.

Małgorzata Korbel firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
Tollery w Polsce | O rasie | Jeśli szukasz Tolelra | Zdrowie | Żywienie | Pielęgnacja | Hodowla | Wychowanie | Praca z Tollerem | Wystawy
Wszystkie materiały zawarte w tym serwisie, są własnością autorów strony lub osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie.
Zabrania się zapożyczania, kopiowania części bądź całości bez uprzedniego kontaktu.
Wszelkie prawa zastrzeżone.