nova scotia duck tolling retriever retriver retriwery z nowej szkocji nsdtr galileo Virgo Vestalis Pod Jabłonią nova scotia duck tolling retriever nsdtr psy pies nova scotia Od brendy z serbinowa duck tolling retriever virgovestalis hodowla niewierskie ??ki suki pielęgnacja zdrowie żywienie retrover tresura scotie scotia retrievery

nova scotia duck tolling retriever retriver retriwery z nowej szkocji nsdtr galileo Virgo Vestalis Pod Jabłonią nova scotia duck tolling retriever nsdtr psy pies od brendy z serbinowa nova scotia duck tolling retriever niewierskie ??ki virgovestalis hodowla suki pielęgnacja zdrowie retrover Ĺźywienie tresura scotie scotia retrievery Agility Kraków Nova Scotia Duck Tolling Retriever Hodowla Dancing with Fire kennel
STRONA GŁÓWNA | FORUM | O NAS | LINKI | KONTAKT | REJESTRACJA | ZALOGUJ POMOC


MENU

KSIĄŻKA O TOLLERACH 2022
Jak obsługiwać Portal


Wprowadzmy nową fuknkcjonalność Portalu novascotia.pl - zarządzanie kartami Waszych psów.

Jak dodawać zapowiedzi miotów i mioty (tylko dla Hodowców)

Jak dodawać osiągnięcia użytkowe/sportowe swojego psa

Kto może zarządzać kartami psów?
- każdy zarejestrowany i aktywowany użytkownik posiadający działający adres poczty elektronicznej (email)
- właściciel psa oraz hodowca

Co mogę zrobić z kartą swojego psa?
- dodać jego osiągnięcie wystawowe
- uzupełniać detale takie jak imię domowe, tytuły wystawowe, dane właściciela psa
- dodawania zdjęć do karty swoje psa jeszcze nie jest możliwe, cierpliwości

Dodatkowo, jeśli jesteś hodowcą możesz:
- dodawać psy po swoich sukach hodowlanych
- edytować karty psów ze swoim przydomkiem hodowlanym w zakresie opisanym powyżej

Rejestracja
Aby zarejestrować się w Portalu novascotia.pl należy kliknąć link REJESTRACJA a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Twój adres email będzie jednocześnie nazwą użytkownika w Portalu.Zachęcamy do rejestracji na wcześniej użyte w Portalu adresy email. Przykładowo, jeśli Twój adres email widnieje w karcie Twojego psa, to zostanie on automatycznie powiązany z Twoim kontem.
Podobnie hodowcy, jeśli adres mailowy użyty podczas rejestracji jest tożsamy z adresem email widniejącym pod kartą Waszej hodowli to automatycznie uzyskujecie dodatkowe przywileje w Portalu.Jeśli z jakiegoś powody musicie użyć innego adresu email przy rejestracji to powiązania Waszych psów lub hodowli możecie dokonać po rejestracji (wyjaśnione dalej).

Aktywacja konta
Na podany podczas rejestracji adres email zostanie wysłany email z linkiem aktywacyjnym. Należy w niego kliknąć i postępować zgodnie z dalszymi wskazówkami (należy się zalogować)
Mail powinien dotrzeć do Was w ciągu kilku minut. W razie problemów prosimy sprawdzić folder SPAM lub inne zakładki (poczta Gmail)

Przypisanie psów do konta użytkownika
Automatyczna próba przypisania istniejących w bazie danych Portalu psów nastąpi podczas aktywacji konta. Jeśli z jakiegoś powodu ani Twoja hodowla, ani Twoje psy nie zostaną przypisane, możesz samodzielnie przeprowadzić ten proces.
W tym celu należy odszukać swojego psa w wyszukiwarce portalu wpisując jego pełne lub tylko część imienia. Nie musisz wpisywać całego, długiego imienia rodowodowego.Nazwy psów znalezionych przez wyszukiwarkę są linkami do ich kart. Należy kliknąć w link psa, którego chcecie powiązać ze swoim kontem.Otworzy się Karta psa. Następnie z "Moje MENU" klikacie "Dodaj do Moich Psów".Prośba o powiązanie tego psa z Twoim kontem zostanie wysłana do moderatora. Po akceptacji Twój pies będzie widoczny na podstronie "Moje psy" w "Moje MENU".

Prosimy o wyrozumiałość, moderatorzy nie mają 24h dostępu do portalu.

Hodowcy - po rejestracji i aktywacji konta wyślijcie email'a na adres tuxtoller@gmail.com z prośbą o takie powiązanie. Mail należy wysłać z adresu użytego podczas rejestracji. W temacie maila wpisujecie Wasz przydomek hodowlany.

Dodawanie wyniku wystawy
Wynik wystawy można dodać na dwa sposoby. Na podstronie Wyniki wystaw odnajdujemy swoją wystawę i klikamy w link Dodaj wynik swojego psa do tej wystawy (miasto, data). Jeśli wystawa nie została wcześniej wprowadzona do systemu, to dodajecie wynik swojego psa klikając w link Nie ma Twojej wystawy? Dodaj wynik klikając tutaj umieszczony na górze strony.Oba linki przekierują Was na podstronę z listą Waszych psów. Należy wybrać link umieszczony przy psie, któremu chcecie tenże wynik dodać.Nastepnie wybieracie klasę z rozwijanej listy oraz wpisujecie wynik Waszego psa. Np. BOB, CWC, Dosk I i klikacie Dalej.Drugi sposób to kliknięcie "Dodaj ocenę z wystawy" z "Moje MENU" z poziomu karty Waszego psa.Zostaniecie przekierowani na stronę z wystawami gdzie wybieracie wystawę.Jeśli dodajecie dodaje zupełnie nową wystawę a była ona dwudniowa to wpisujecie TYLKO dzień, w którym Wasz pies był wystawiany.Modyfikacja karty Twojego psa
Modyfikacja karty swojego psa jest możliwa po kliknięciu "Edytuj psa" w "Moje MENU" z poziomu karty psa.Kartę swojego psa można wybrać z poziomu "Moje psy" z "Moje MENU".
Hodowcy mogą modyfikować karty psów ze swoim przydomkiem hodowlanym z poziomu podstrony "Moje mioty" z "Moje MENU".Dodawanie nowych psów(tylko hodowcy)
Należy kliknąć "Dodaj psa" w "Moje MENU" a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Podczas dodawania nowego psa nie można dodać szczegółowych danych właściciela natomiast można to zrobić edytując kartę tego psa po jego dodaniu.

Jeżeli miot, który dodaje hodowca jest przykładowo po rodzicach wolnych od PRA (zarówno ojciec jak i matka mają wynik PRA A i ten wynik jest wpisany w bazie danych) to można automatycznie przenieść wynik PRA A na potomostwo po tych rodzicach. W tym celu hodowca musi zedytować matkę tych szczeniaków (nie trzeba zmieniać żadnych danych, wystarczy przeklikać edycję psa)

Jeśli nie możesz znaleźć reproduktora na rozwijanej liście "Ojcie miotu" to należy tego psa dodać. W tym celu należy wysłać maila na adres firetoller@gmail.com, niestety nie możemy w pełni zautomatyzować tego kroku.

Dodatkowo, zarejestrowani w Portalu Hodowcy mogą samodzielnie dodawać zapowiedzi miotów po swoich sukach hodowlanych.

Więcej informacji pod tym linkiem
Małgorzata Korbel firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
Tollery w Polsce | O rasie | Jeśli szukasz Tolelra | Zdrowie | Żywienie | Pielęgnacja | Hodowla | Wychowanie | Praca z Tollerem | Wystawy
Wszystkie materiały zawarte w tym serwisie, są własnością autorów strony lub osób, które wyraziły zgodę na ich zamieszczenie.
Zabrania się zapożyczania, kopiowania części bądź całości bez uprzedniego kontaktu.
Wszelkie prawa zastrzeżone.