Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Autor Wiadomość
szenefe Offline
TollerBaby
*

Liczba postów: 88
Udzielił podziękowań: 0
Podziękowano: 0 w 0 postach
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 3

Skąd: Kraków
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Post: #1
Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Witam wszystkich,
Myślałem, że nigdy nie będę musiał wchodzić w tę część forum, ale niestety życie czasami nie idzie po naszej myśli...
Do rzeczy, podjąłem decyzję, że oddam moją kochaną psinę w nowe ręce. Niestety nie jestem w stanie się nią opiekować na tyle, aby moje sumienie mówiło mi, że jest ok.
Oto wątek z Nelusią http://www.novascotia.pl/forum/showthread.php?tid=995

http://imgur.com/a/4hgwX#8UsI5m3 - na żywo jest jeszcze ładniejsza

Jest to suczka Nelly - najkochańszy z najkochańszych psów :( Gdyby nie sytuacja życiowa nigdy by mi przez głowę nie przeszło się z nią rozstawać, ale niestety nie mogę w tej sytuacji myśleć o sobie, ale muszę o niej. Obecnie piesek spędza sam po 9-12 godzin w ciągu dnia co widać odbija się to na jej samopoczuciu i boli mnie serce z tego powodu...
Nelly jest bardzo przyjacielskim psem, uwielbia ludzi, w tym dzieci. Niemniej jednak jest psem aktywnym, więc niemowlaka bym przy niej nie zostawiał, ponieważ ciągle się rusza, a to jest piesek który waży 22kg. Całkowity brak agresji - można jej zabrać kość z pyska i będzie merdała ogonkiem...
Urodzona 29.08.2009. Ma metrykę (pies rodowodowy - hodowla Niewierskie Łąki- rasa: Nova Scotia Duck Tolling Retriever "Toller"). Bardzo się przywiązuje. Nie sterylizowana - jeśli ma nie mieć "małych" to trzeba czym prędzej ją wysterylizować. Zdrowa. Piesek jak inne rasowe dosyć wrażliwy na pokarm. Sprawdzona dla niej - Husse (szwedzka), koszt 200pln na ok 2,5 miesiąca (15kg - je dziennie ok. 200g).
Uwielbia warzywa surowe (marchewka, jabłka, cytrusy, itd), kości, jedzenie gotowane.
Pies bardzo karny, słucha się, nie ucieka. kocha aportować.
Potrzebuje dużo ruchu! intensywne spacery - przynajmniej jeden dziennie taki "konkretny". Kocha pływać, im więcej tym lepiej - znak szczególny tej rasy.
Musi się bardzo podekscytować, żeby szczekać. pies cichy. uwielbia pieszczoty.
Oczywiście jest nauczona czystości - nawet jak zostaje po te 12 godzin w ciągu dnia (wychodze o 8 rano i wracam np. ok 20) nic nie zrobi, chociaż wiem, że z pewnością nie jest to dobre i w dłuższym okresie czasu też mogłoby się jej to odbić na zdrowiu...
Nie wiem co jeszcze mógłbym o niej napisać.
Napiszę natomiast co uważam za dobre dla niej odnośnie nowego właściciela:
- pies potrzebuje towarzystwa, nie chciałbym, żeby trafiła do kogoś gdzie znowu będzie czekać cały dzień na właściciela - w takim razie nie ma sensu cała sprawa
- wymaga opiekuńczości; spacery to podstawa, jakiś wolny wybieg - las, polana, "psi wybieg", itp. (ogródek?! - super), kocha bawić się z innymi psami, chociaż zdarza się oszczekać z inną suczką jeśli ta druga chce dominować (raz na sto przypadków)
- trzeba ją wyczesywać raz na tydzień/dwa - dużo sierści, jeśli nie będzie czesana to dużo się jej znajdzie w domu
- Ja muszę poznać rodzinę, więc wpierw chciałbym aby potencjalni właściciele przyjechali do mnie i zobaczymy jaka jest interakcja pomiędzy nimi, a psem. Jeśli to będzie "to coś" to sam ją przywiozę do "nowego domu".
Oczywiście do pieska jest wszystko, więc jedyne co wymagam od nowego właściciela to miłość do Nelki, chociaż w połowie taka jaką ja ją obdarzyłem i to już będzie dużo...

Kocham tego psiaka najbardziej na świecie, więc od razu ostrzegam, że będę wybredny...

Pozdrawiam,
Krzysztof
01-03-2013 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Toller Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 14.157
Udzielił podziękowań: 299
Podziękowano: 406 w 292 postach
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 48

Skąd: Kraków
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Post: #2
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Prosiłabym Cię jeszcze o jakieś dane kontaktowe, typu telefon, mail - popytam po naszych chętnych na szczeniaki czy ktoś nie chciałby dorosłej suni.
Jeśli to nie pomoże - wtedy spróbuj jej zrobić wydarzenie na FB, każdy z nas ma tam masę znajomych, oni mają znajomych, ja mogę podlinkować na portal. Jedna uwaga- wolałabym żeby to było w przypadku jeśli innym kanałem sie domu znaleźc nie da, z prostej przyczyny- żeby ominąć rozmnażaczy.
Moglibyśmy też forumowo rozważyć czy nie wysterylizować jej na nasz koszt (Złoty dla Rudego), tym bardziej że w marzec jest miesiącem sterylki i niektóre gabinety mają sporą zniżkę w cenie. Ponieważ jesteś z Krakowa, możemy Ci też pomóc w razie potrzeby doraźnie.

Portal Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Dancing with Fire FCI
01-03-2013 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
szenefe Offline
TollerBaby
*

Liczba postów: 88
Udzielił podziękowań: 0
Podziękowano: 0 w 0 postach
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 3

Skąd: Kraków
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Post: #3
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Witam,
Pozwolę sobie wpierw podać tylko maila na forum, ale jeśli ktoś będzie konkretny to oczywiście podeślę nr telefonu
szenefe@gmail.com

Dziękuję za szybką reakcję.
01-03-2013 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
szenefe Offline
TollerBaby
*

Liczba postów: 88
Udzielił podziękowań: 0
Podziękowano: 0 w 0 postach
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 3

Skąd: Kraków
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Post: #4
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Temat na 95% nieaktualny :)
Szukając "daleko" okazało się, że nowa rodzina jest blisko... bardzo.
Moi rodzice zdeklarowali chęć zaopiekowania się psem, dzięki czemu ja nie utracę kontaktu, a będę wiedział, że jest w najlepszych rękach (rodzice mieli już dwukrotnie psa).
Wszystkim dziękuję za troskę i jeżeli cokolwiek się zmieni, będę informował.
Jest to dobra informacja :)

Pozdrawiam,
Krzysztof
02-03-2013 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jolanta Offline
TollerJunior
**

Liczba postów: 263
Udzielił podziękowań: 6
Podziękowano: 8 w 8 postach
Dołączył: Jun 2010
Reputacja: 0

Skąd: Kraków
Wiek: 52
Płeć: Kobieta
Post: #5
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Oddać własnego psa, to bardzo trudna decyzja, ale czasem konieczna właśnie dla dobra tego psa.
Jeżeli chcesz, zapraszam też do zamieszczenia ogłoszenia na FPR Złoty Pies w dziale tollerów, adopcja od właściciela:
http://www.zlotypies.org/forum/viewforum.php?f=16
Proponuję od razu wpisać, że przed adopcją Nelly zostanie wysterylizowana.

Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.

[Obrazek: logom.jpg]
02-03-2013 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
szenefe Offline
TollerBaby
*

Liczba postów: 88
Udzielił podziękowań: 0
Podziękowano: 0 w 0 postach
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 3

Skąd: Kraków
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Post: #6
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Nelly jest już u nowej-starej rodziny.

Dziękuję wszystkim,a w szczególności osobom, które się ze mną skontaktowały.

Pozdrawiam,
Krzysztof
03-03-2013 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
janusz Offline
TollerBaby
*

Liczba postów: 69
Udzielił podziękowań: 16
Podziękowano: 12 w 12 postach
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0

Skąd: Tychy
Wiek: 47
Płeć: Mężczyzna
Post: #7
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Powodzenia i wszystkiego dobrego.
03-03-2013 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Mała czarna Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 3.739
Udzielił podziękowań: 132
Podziękowano: 161 w 122 postach
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 17

Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Post: #8
RE: Nelly - najkochańszy toller szuka nowej rodziny :(
Powodzenia Thumb-up_anim

Exci – Be My Song Dancing With Fire Retrover ♥
Ultra - czarna niespodzianka ♥
03-03-2013 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Podziękuj za tego posta Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości