Nova Scotia Duck Tolling Retriever Forum

Pełna wersja: Sepia z Rudy Śl.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zostałam poproszona o ogłoszenie tej ślicznotki tu na forum ^^

Sepia to przepiękna i niesamowita 1,5 roczna sunia w typie rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever bardzo wrażliwa i towarzyska. Sepia jest niesamowicie inteligentna, czujna i radosna, łatwo się uczy, nie panikuje gdy się czegoś od niej wymaga, zna już kilka komend. Jest niekonfliktowa, nieśmiała wobec większych od siebie psów, ale generalnie jest tolerancyjna zarówno do innych suczek jak i psów. Nie reaguje agresją na inne psy przy posiłku oraz na ingerencję człowieka, można spokojnie zabrać jej miskę podczas posiłku i nie stracić przy tym ręki :)
Sepia wymaga codziennego zaspokojenia potrzeby ruchu i pracy. Uwielbia skakać i aportować (z rozmowy z wolontariuszką wiem że aportowała ale patyki,zabawki jej nie interesowały, piszczącej sie ciut bała, chyba nigdy nie miała z takimi rzeczami do czynienia), jest zwinna i bardzo szybka, do tego przepada za pływaniem i bieganiem. Sunia jest żywiołowa, zna tysiące sposobów na rozładowanie swojej energii, ale potrzebuje aby stworzyć jej ku temu możliwości.
Odradzamy dom z kotami lub ptakami, gdyż sunia ma również silnie rozwinięty instynkt łowiecki.
W pomieszczeniach zachowuje czystość, daje znać kiedy ma potrzebę nerwowym chodzeniem w kółko. Nie jest psem stróżującym i potrzebuje ścisłego kontaktu z człowiekiem. Dla suni szukamy tylko i wyłącznie osób, które zapewnią jej aktywność np. w formie treningów agility lub innych psich sportów, oraz będą dla niej przyjacielem na długie lata. Mile widziany drugi, równie aktywny pies w rodzinie.

Sunia przebywa w okolicach Katowic
Kontakt: 511510111

[Obrazek: 1_zpsfc332833.jpg]

[Obrazek: 2_zps0aa05c86.jpg]

[Obrazek: 3_zps33b44c34.jpg]

[Obrazek: 4_zpsb543e2d5.jpg]

[Obrazek: 5_zpsc7472c87.jpg]

[Obrazek: 6_zpsddca50fa.jpg]

[Obrazek: 7_zpse7697ed0.jpg]
Troche nawet w typie goldena jest bardziej albo hovawarta Wink_anim
Noo coś w tym jest, ale poprosili mnie to ogłaszam a tekstu nie pisałam ja wiec wiesz jak to jestTongue2
Własnie dostałąm informacje, że wstępnie zgłosił ktoś chęć adopcji, ale jeszcze nie wiadomo jak to wszystko wyjdzie..
Oby wyszło dobrze :)
Suczka wciąż szuka domu..
chciało adoptowac ją małżeństwo, które myslało że suczka bedzie calymi dniami lezec na kanapie bedzie grzeczna a oni będa miec ładnego pieska ;<
Shocked-anim
Marciula_Zbo napisał(a):chciało adoptowac ją małżeństwo, które myslało że suczka bedzie calymi dniami lezec na kanapie bedzie grzeczna a oni będa miec ładnego pieska ;<

Trzeba mieć trochę zryty łeb szukając psiaka o takich walorach, lepiej kupić baseta lub mniej ruchliwe zwierzątko Żółwia :)
Oj z tym bassetem to bym uważała! Zdarzało już mi się jednego nieraz po lesie gonić Tongue2

Mam nadzieję, że dziewczynka znajdzie dom! Urocza jest Heart-anim
Sepia wciąż szuka domu Sad_anim
Stron: 1 2
Przekierowanie