Nova Scotia Duck Tolling Retriever Forum

Pełna wersja: Karmel vel Rumpel - pies w typie NSDTR szuka domu!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Źródło: http://olx.pl/oferta/pies-do-adopcji-spa...gj8H5.html

Cytat:Karmel vel Rumpel do adopcji!

Jest to około 4 letni piesek, średniej wielkości (mniej więcej do wysokości kolan) najprawdopodobniej mieszaniec Spaniela z Retrieverem (trochę przypomina Tollera). Jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony.

To bardzo wesoły i energiczny pies, uwielbia biegać i węszyć po lesie. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi, każdego chciałby polizać, dlatego nie nadaje się na psa stróżującego. Przez to, że nie do końca można przewidzieć jego zachowanie, nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi. Jest bardzo ciekawy innych zwierząt, choć nie przepada za ptakami i kotami. Prawdopodobnie mógłby trafić do domu z innym psem, ale najpierw trzeba by przeprowadzić wstępne zapoznanie.

Piesek boi się zostawać samemu w domu, bardzo stresują go wyjścia domowników. Jest niepewny siebie i potrafi krążyć za domownikami po mieszkaniu. Nowe miejsce na pewno będzie dla niego stresem, ale dopóki ktoś będzie przy nim będzie spokojny. Najlepiej gdyby trafił do domu z ogrodem lub do mieszkania, w którym przez większość czasu ktoś jest. Kiedy go adoptowałam jego poprzedni właściciele powiedzieli, że pies spokojnie zostaje sam w domu i nie ma z tym problemu. Okazało się to nieprawdą, pies bardzo źle znosi wyjścia, potrafi nic nie zjeść ze stresu przez cały dzień, leży tylko pod drzwiami, jest bardzo nerwowy.

Jest pojętnym uczniem, szczególnie kiedy wyczuje, że wiążą się z tym smakołyki, ale nie zawsze potrafi się skoncentrować. Potrafi siadać i dawać łapkę. Na smyczy chodzi poprawnie, ale zdarza mu się ciągnąć, kiedy jest bardzo podekscytowany. Nie niszczy mebli, ale lubi rozszarpać paczkę chusteczek lub jakieś papiery.

Piesek jest na prawdę wdzięczny i kochany, ale potrzebuje bardzo konsekwentnego właściciela, który wie, że trzeba popracować nad jego zachowaniem oraz który będzie mógł mu poświecić więcej czasu niż ja.
Przekierowanie